PODSTAWY FOTOGRAFII I OBRÓBKI ZDJĘĆ

Szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych oraz początkujących pasjonatów fotografii.

Jeśli jesteś nauczycielem szkoły podstawowej, prowadzisz lub masz zamiar prowadzić zajęcia z podstaw fotografii i obróbki zdjęć to na

tym szkoleniu znajdziesz potrzebną wiedzę i wiele praktycznych wskazówek, które sprawią, że Twoje zdjęcia będą wyróżniać się od innych.

Znając programy do obróbki rastrowej z łatwością odnajdziesz się na tym szkoleniu i poszerzysz swoją wiedzę. Jeśli to Twój pierwszy kontakt przekonasz się, że praca przy obróbce zdjęć jest przyjemna, kreatywna, sprawia wiele radości i nie jest trudna.

               TEMATYKA SZKOLENIA:

  • Poznasz tryby fotografowania, trójkąt ekspozycji: przysłona, czas, ISO jako fundamentalne parametry przy robieniu zdjęć.
  • Głębia ostrości, kompozycja obrazu, kadrowanie, perspektywa, histogram, psychologia koloru to pojęcia które opanujesz, a Twoje zdjęcia nabiorą plastyczności i będą efektowne.
  • Zainstalujesz oprogramowanie GIMP i przygotujesz się do pracy przy obróbce poznając podstawowe narzędzia. Nauczysz się jak w kilka minut poprawić jakość swoich zdjęć.
  • Praca na warstwach, wykorzystywanie maski, poprawianie kolorystyki, wyostrzanie elementów na zdjęciu nie będzie stanowić dla Ciebie problemu.
  • Nauczysz się retuszu zdjęć portretowych, wygładzania skóry, wybielania, usuwania zbędnych elementów ze zdjęcia, zmiany koloru.
  • Poznasz triki które można zastosować m.in. na zdjęciach architektury, krajobrazu

Miejsce szkolenia :   biuro CUD  ul. Fr.Kotuli 3a, 35-122 Rzeszów

Termin szkolenia: 09.03.2023 r.  godz. 16:00

Koszt zajęć: 100 zł / os. ( grupa do 12 osób)

Czas trwania: 4 godz.

ZAPISY: https://forms.gle/ZfhtxPMKC32juYut7

tel. firmowy : 17 856 92 88
tel. kom. 501 506 024
email: kingad@cud.rzeszow.pl; martaz@cud.rzeszow.pl

Dyrektor CUD Rzeszów

Blog