Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego KORP – test do diagnozy funkcjonalnej rozwoju dziecka w wieku od 1. m.ż. do 9. r.ż. Ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju u dzieci

21 listopada 2020 @ 09:00 - 16:00

330zł

Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego KORP

Prowadzący:
mgr Elżbieta Bogacz – psycholog i neurologopeda z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi od wieku niemowlęcego do wieku młodszego szkolnego z różnorodnymi zaburzeniami rozwojowymi i niepełnosprawnościami. Zajmuje się diagnozą rozwoju psychoruchowego i mowy dzieci oraz konstruowaniem programów terapeutycznych. Pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego oraz w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej dla Dzieci w Gliwicach. Prowadzi także zajęcia na uczelniach wyższych z zakresu psychologii i neurologopedii. Jest autorką publikacji i wystąpień na temat diagnozy i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju.
mgr Anna Bogacz-Rybczak: psycholog, specjalista terapii pedagogicznej, rewalidacji i wczesnego wspomagania rozwoju. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci wieku przedszkolnym i szkolnym z zaburzeniami rozwoju, w tym zaburzeniami zachowania i emocji oraz niepełnosprawnościami. Pracuje w zespole szkół z oddziałami integracyjnymi w Gliwicach.
Komputerowy System Zarządzania Dokumentacją KomKod moduł KORP, KORP-PT. Dostępna jest tylko wersja na system operacyjny WINDOWS (wersja: Vista Sp2, 7, 8, 8.1, 10).
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie adresowane jest dla pedagogów, psychologów, logopedów, wychowawców i nauczycieli, a także innych specjalistów, którzy chcą dokonać kompleksowej oceny rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku od 1. miesiąca życia do końca 9. roku życia.
Tematyka:
Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego KORP są standaryzowanym i normalizowanym narzędziem diagnostycznym o charakterze inwentarza rozwojowego, które pozwala w prosty i przejrzysty sposób dokonać diagnozy rozwoju dziecka oceniając wszystkie ważne sfery i aspekty rozwoju (sferę ruchową, motorykę precyzyjną i lateralizację, spostrzeganie i koordynację wzrokowo-ruchową, komunikowanie się i mowę, sferę emocjonalno-społeczną, funkcje behawioralne oraz wiedzę i umiejętności uczenia się). Za pomocą testu można ocenić etap rozwojowy, na którym znajduje się dziecko, określić sfery prawidłowego i słabszego rozwoju, a także wykryć opóźnienia, dysharmonie i nieprawidłowości w rozwoju.
KORP składa się z dwóch części – materiału merytorycznego w postaci różnorodnych kart diagnostycznych i instrukcji szczegółowej badania, w której znajduje się szczegółowy opis przeprowadzania prób diagnostycznych wraz z kryterium ich oceny, a także z autorskiego zestawu pomocy do diagnozy.
Program szkolenia:
 • Założenia teoretyczne i metodologiczne w konstrukcji narzędzia KORP.
 • Charakterystyka narzędzia – materiał merytoryczny oraz pomoce.
 • Warunki przeprowadzania badania.
 • Procedury badania – podstawowa oraz poprzedzająca (pretestowa).
 • Analiza indywidualnego przypadku – materiał filmowy przedstawiający
 • badanie dziecka wraz z analizą wyników
 • Czas i częstość badania
 • Propozycja wywiadu rozwojowo-środowiskowego
 • Kryteria obserwacji zachowania i oceny zjawisk jakościowych w rozwoju.
 • Formułowanie wniosków diagnostycznych i wyznaczanie kierunków terapii
 • Komputerowy System Zarządzania Dokumentacją KomKod.Wpłaty należy dokonywać na konto:22 1140 2004 0000 3102 7529 0671

Szczegóły

Data:
21 listopada 2020
Godzina:
09:00 - 16:00
Koszt:
330zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizatorzy

CUD – Centrum Usług Dydaktycznych Rzeszów
KOMLOGO

Miejsce wydarzenia

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Rzeszowie
Krzyżanowskiego 24
Rzeszów, Polska
+ Google Map