Rola psychologii w komunikacji społecznej
Wbrew pozorom psychologia ma nieocenione znaczenie w wielu obszarach życia człowieka. Jest istotna między innymi w komunikacji społecznej. ZyskaniRead More…
Centrum Usług Dydaktycznych
Mówienie, podobnie jak śpiewanie, wymaga prawidłowego wydobywania głosu. Aby wymienione czynności odbywały się przy najmniejszym wysiłku i obciążeniu krtani (by szybko nie odczuwać zmęczenia głosowego), należy odpowiednio kształcić swój głos i umiejętność operowania nim. Tym procesem zajmuje się dyscyplina o nazwie emisja głosu.
Emisja głosu jest czynnością całkowicie zależną od nas samych i odbywa się podczas fazy wydechowej. W trakcie tworzenia dźwięku aktywnie pracują mięśnie międzyżebrowe, które umożliwiają płucom pobieranie jak największej ilości powietrza. Faza wydechowa może być skracana lub wydłużana, jeśli jednak chcemy ją wydłużyć, powinniśmy regularnie wykonywać ćwiczenia oddechowe. Emisja głosu jest ważnym elementem ćwiczeniowym dla osób na co dzień pracujących głosem, np. śpiewaków operowych, aktorów, dziennikarzy czy nauczycieli.
Prowadząca: mgr Katarzyna Głąb
Formularz zgłoszeniowy |