psychologia społeczna

Rola psychologii w komunikacji społecznej

Blog

Wbrew pozorom psychologia ma nieocenione znaczenie w wielu obszarach życia człowieka. Jest istotna między innymi w komunikacji społecznej. Zyskanie wiedzy na jej temat pozwala na swobodne i, co najważniejsze, prawidłowe wykorzystywanie metod i technik komunikacyjnych, które służą porozumiewaniu się z innymi ludźmi. Poznanie psychologii komunikacji społecznej ułatwia także zrozumienie, jakie prawa (oraz w jaki sposób) rządzą procesem komunikacji odbywającym się pomiędzy jednostkami.

To jednak nie koniec korzyści płynących z posiadania wiedzy na temat psychologii w kontekście komunikacji społecznej. Pozwala ona również na rozwój umiejętności pogłębiania zasobów człowieka. Inspiruje jednocześnie do wdrożenia działań mających na celu poszerzenie kompetencji zawodowych i osobistych. Osoby, które są doskonale zorientowane w tym temacie, potrafią między innymi kierować zespołem, tworzyć wysokojakościowe relacje oraz dokonywać swobodnej autoprezentacji.

Psychologia komunikacji społecznej jako kierunek studiów podyplomowych

Udział psychologii w komunikacji społecznej ma więc nieocenione znaczenie. Co ważne, nabycie umiejętności z tym związanych jest możliwe przy okazji odbywania studiów podyplomowych w Rzeszowie – w naszym Centrum Usług Dydaktycznych CUD Rzeszów. Studia te przeznaczone są dla absolwentów dowolnych studiów magisterskich oraz licencjackich.

Po ich ukończeniu studenci mają wiedzę na temat mechanizmów komunikacji społecznej. W trakcie nauki nabywają również umiejętności intra- i interpersonalne. Studia podyplomowe na kierunku Psychologia komunikacji społecznej trwają 2 semestry i są organizowane w formule hybrydowej. Część spotkań odbywa się więc online, a część w formie stacjonarnej. W celu zapisów zapraszamy do kontaktu – telefonicznego lub mailowego.