Zajęcia z druku i projektowania 3D dla dzieci

Zajęcia dla młodych pasjonatów projektowania!

Projektowanie komputerowe 3D to zajęcia, które stawiają na rozwój wyobraźni, myślenie abstrakcyjne i nabieranie umiejętności konstrukcyjnych. Druk 3D dla dzieci to zajęcia, w czasie których uczą się oni komputerowego projektowania 3D w prostych programach typu CAD dostosowanych do wieku młodych konstruktorów.

Zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku od 8 lat, prowadzone zwykle w grupach 5-8 uczestników, dostosowanych do siebie wiekowo. Warsztaty z projektowania polegają na pracy przy komputerze, a towarzyszy im drukarka 3D, która pracuje na żywo w czasie trwania zajęć.

Zajęcia prowadzone będą w formie luźnej i kreatywnej zabawy i wykładów, podczas których dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w rysowaniu długopisem 3D oraz projektowaniu modelu 3D w programie komputerowym.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z możliwościami nowoczesnych technologii, pokazanie praktycznego przykładu zastosowania robotyki oraz rozwijanie ich umiejętności kreatywnego, analitycznego i przestrzennego myślenia!

Po ukończeniu cyklu zajęć, dzieci będą zaznajomione z:  
⇒ Projektowaniem trójwymiarowej grafiki komputerowej,
⇒ Podstawami technologii druku 3D,
⇒ Możliwościami i ograniczeniami szybkiego prototypownia,
⇒ Obsługą drukarki 3D oraz długopisu 3D,

Zajęcia stacjonarne: Rzeszów ul. Fr.Kotuli 3a,

Termin pierwszych zajęć: 7.02.2023r.

Koszt zajęć: 150 zł za 3 zajęcia 90 minutowe

ZAPISY: https://forms.gle/QxyaVWq3SyisARhf8

tel. firmowy : 17 856 92 88
tel. kom. 501 506 024
mail:biuro@cud.rzeszow.pl

Dyrektor CUD Rzeszów

Blog