szkolenie

Szkolenia w dobie koronawirusa. E-learning odpowiedzią na potrzeby?

Aktualności Blog

Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że bezpośrednie spotkania i szkolenia są niemożliwe. Powstały jednak alternatywy, dzięki którym możliwe jest nieustanne pogłębianie swojej wiedzy, bez konieczności opuszczania domu i ryzykowania zachorowaniem. Z całą pewnością e-learning na dobre wpisze się w sposoby zdalnego szkolenia i podnoszenia swoich kwalifikacji. Warto poznać więc mocne strony nauczania przy pomocy platform e-learningowych.

Zalety nauki zdalnej

Wielu z nas ma obawy przed nauką zdalną, ponieważ jest to coś nowego, nieznanego dla większości z nas. Jednak e-learning ma wiele pozytywnych stron, o których warto pamiętać. Nauka zdalna umożliwia przeprowadzenie szkoleń, kursów, spotkań, a nawet zajęć akademickich, bez konieczności wychodzenia z domu. Największym atutem nauki zdalnej jest oszczędność czasu. Nie musimy tracić czasu na dojazdy, a dodatkowo sami dysponujemy swoim czasem. Możemy również uczestniczyć zdalnie w szkoleniach, które na co dzień odbywają się daleko od nas, a więc zmniejszają się koszty związane z przejazdami czy też zakwaterowaniem w przypadku dłuższych kursów. E-learning opiera się także na samodzielnej pracy, ponieważ każdy z uczestników ma inne tempo nauki, a więc ten sposób nauczania umożliwia nam niezależność.

Poszerzanie wiedzy z domu

Obecność wirusa sprawiła, że wiele firm, a także placówki oświatowe, zdecydowały się na przejście na tryb zdalny. Jak jednak radzić sobie z taką koleją rzeczy? Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do przekazywania wiedzy i do nauki bezpośrednio, nie zawsze jednak możemy spotkać się twarzą w twarz z nauczycielem bądź szkoleniowcem, który „na żywo” przekaże informacje. Nie możemy jednak zaprzestać samorozwoju i dlatego też nauka zdalna jest bardzo ważna. Jak wiadomo, rynek pracy nie stoi w miejscu, a co więcej cały czas się zmienia i czeka na wykwalifikowanych pracowników. Dlatego też pojawienie się koronawirusa lub innych przeciwności, powinny nas motywować do ciągłego poszerzania swoich kwalifikacji. Jest to bardzo dobry czas, ponieważ ucząc się z domu, to my sami dysponujemy swoim czasem, możemy swobodnie zorganizować swoje miejsce do nauki i tryb, w jakim będziemy pracować. Ważne jest jednak znalezienie swojego rytmu, a także właściwej firmy szkoleniowej, która we właściwy sposób przekaże nam wiedzę.